برقی ایران روسیه روستوف ایرانی بازیکن

برقی: ایران روسیه روستوف ایرانی بازیکن قرارداد بازیکنان رضا شکاری وزارت خارجه لژیونر ایرانی وزارت امور خارجه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی گام جدی کشور عزیزمان ایران جهت سوآپ نفت

سوآپ نفت خام و گاز حدود چهار ماه پیش مجددا بعد از گذشت هفت سال از سر گرفته شد. قبل از اینکه سوآپ متوقف شود روزانه حدود ۱۲۰ هزار بشکه نفت خام سوآپ می‌شد و درحال

گام جدی کشور عزیزمان ایران جهت سوآپ نفت

گام جدی کشور عزیزمان ایران جهت سوآپ نفت

عبارات مهم : ایران

سوآپ نفت خام و گاز حدود چهار ماه پیش مجددا بعد از گذشت هفت سال از سر گرفته شد. قبل از اینکه سوآپ متوقف شود روزانه حدود ۱۲۰ هزار بشکه نفت خام سوآپ می شد و درحال حاضر هم خط لوله پاسخگوی روزانه ۵۰۰ هزار بشکه است ولی میزان سوآپ بستگی به سیاست های کلان وزارت نفت دارد. البته بیانات اخیر حسن روحانی حاکی از آن است که یکی از اهداف کشور عزیزمان ایران در مذاکرات خود با کشورهای همسایه توسعه سوآپ نفت و گاز است.

به گزارش ایسنا، ریاست جمهوری در آخرین بیانات خود از فعالیت کشور عزیزمان ایران در زمینه سوآپ نفت و گاز خبر داد و گفت: امروز از شمال کشور نفت و گاز می گیریم و در جنوب، نفت را تحویل مشتری می دهیم که خود این ترانزیت می تواند بسیار بافایده و موثر باشد، ترانزیت شمال – جنوب جهت کشور ما بسیار اهمیت دارد که قدم های خوبی برداشته شده است هست، مذاکرات سه جانبه ما بین ایران، آذربایجان و روسیه، عمدتا در زمینه ترانزیت هست، مذاکرات بین ایران، هند و افغانستان و اخیرا ایران، افغانستان، ازبکستان جهت ترانزیت است.

گام جدی کشور عزیزمان ایران جهت سوآپ نفت

انتقال نفت خام خط لوله سوآپ کشور بعد از هفت سال وقفه با ظرفیت جابجایی روزانه ۵۰۰ هزار بشکه به طور رسمی از اواسط مردادماه شروع شد. سوآپ نفت خام با تاسیسات منطقه شمال خطوط لوله و مخابرات و از طریق ۲۷۲ کیلومتر خطوط لوله ۳۰ و ۳۲ اینچ انجام می شود.

عملیات نفت خام وارداتی (طرح سوآپ) بعد از امتزاج و ذخیره سازی در مخازن پایانه نفتی نکا، از سوی مراکز انتقال نفت نکا، ساری، گل پل و اوریم پمپاژ و از طریق خط لوله۳۲ اینچ با عبور از مناطق جنگلی و سخت گذر کوهستانی استانهای مازندران و پایتخت کشور عزیزمان ایران بعد از طی مسافت ۲۲۰ کیلومتر در فشارشکن مغانک به منطقه پایتخت کشور عزیزمان ایران تحویل می شود.

سوآپ نفت خام و گاز حدود چهار ماه پیش مجددا بعد از گذشت هفت سال از سر گرفته شد. قبل از اینکه سوآپ متوقف شود روزانه حدود ۱۲۰ هزار بشکه نفت خام سوآپ می‌شد و درحال

در هرماه به طور میانگین حدود ۸۱ میلیون و ۶۷۰ هزار لیتر فرآورده در استان گلستان و همچنین ۱۸۱ میلیون لیتر فرآورده نیز در استان مازندران به شرکت ملی پخش تحویل و از تردد ۸۷۶ تانکر در بزرگراه ها جلوگیری می شود.

طبق آخرین آمار اعلام شده است تا کنون حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت خام سوآپ به منطقه پایتخت کشور عزیزمان ایران وارد و به پالایشگاه های پایتخت کشور عزیزمان ایران و تبریز تحویل داده شده است است.

قبل از اینکه سوآپ متوقف شود روزانه حدود ۱۲۰ هزار بشکه نفت خام سوآپ می شد، درحال حاضر هم خط لوله پاسخگوی روزانه ۵۰۰ هزار بشکه است ولی میزان سوآپ بستگی به سیاست های کلان وزارت نفت دارد. سوآپ باعث صرفه جویی انرژی می شود لیکن جهت انتقال نفت خام از جنوب به پایتخت کشور عزیزمان ایران باید ۱۴ تلمبه منزل در سرویس قرار داشته باشد ولی اگر این نفت خام از شمال که همان کشور ترکمنستان است وارد پایتخت کشور عزیزمان ایران شود ۴ تلمبه منزل باید در سرویس قرار داشته باشد. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده است میزان سوآپ نفت خام تا آخر سال زیاد کردن خواهد یافت.

گام جدی کشور عزیزمان ایران جهت سوآپ نفت

بر اساس این گزارش، شرکت روسی روسنفت نیز اخیرا آمادگی خود را جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران در زمینه سوآپ نفت خام اعلام کرده هست. همچنین در دیداری که روحانی با الهام علی اف، مدیر جمهوری آذربایجان داشت اعلام کرد کشور عزیزمان ایران آمادگی دارد تا همکاری های خود با آذربایجان در دیگر بخش های صنعتی از جمله سوآپ نفت و گاز، اکتشاف و تولید نفت در حوزه دریای خزر را گسترش دهد.

واژه های کلیدی: ایران | انتقال | روزانه | مذاکرات | آذربایجان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs